Pozvánka na Tour de Prešov

8. júla 2018 o 9.00 h. v historickom centre mesta Prešov odštartujú už svoje štvrté pokračovanie medzinárodné cyklistické preteky s názvom TOUR DE PREŠOV. Táto jedinečná udalosť roka priláka na štart pretekárov z Poľska, Ukrajiny, Ruska, Maďarska, Čiech či Anglicka a samozrejme aj zo Slovenska.

 

Registrácia ako po minulé roky prebieha v dvoch kolách. Šikovnejší pretekári sa môžu registrovať prostredníctvom online zvýhodnenej registrácie na oficiálnej web stránke podujatia www.tourdepresov.sk. Štartovné je 15 EUR. Všetci online registrovaní pretekári získavajú tak benefity v podobe zabezpečeného obedového menu, bohatej prezentačnej tašky od našich partnerov a originálne tričko s motívom #TDP2018. Registrácia bude možná aj v deň podujatia. Štartovné v deň podujatia je 19 EUR. Počas celého dňa bude možné si zakúpiť tombolové lístky a súťažiť tak o atraktívne ceny.

Štart pretekov je naplánovaný na 10.30 h., no ešte pred štartom štvrtého ročníka Prešovskej tour slávnostne odovzdajú zástupcovia ROTARY Prešov-Šariš bicykle, ktoré sú určené pre cyklistov vo veku od 10 do 23 rokov. Touto cestou prešovskí rotariáni chcú podať pomocnú ruku všetkým mladým talentovaným cyklistom. Mladí cyklisti si budú môcť bicykle zadarmo zapožičať prostredníctvom web stránky www.cyklistikaprevsetkych.sk.

Dvesto členný pelotón sa vydá na vyše sto kilometrovú trať naprieč Prešovským a Košickým krajom. Pretekári celkovo nastúpajú vyše tisíctristo výškových metrov.

 

Trať povedie cez obce Haniska, Kendice, Drienovská Nová Ves, Ličartovce, Lemešany, Janovík, Bretejovce, Budimír, Vajkovce, Kráľovce, Ploské, Nová Polhora, Šarišské Bohdanovce, Varhaňovce, Bunetice, Kecerovce, Opiná, Červenica, Zlatá Baňa, Kokošovce, Abranovce, Žehňa, Žehňa časť Dúbrava, Drienov a Petrovany.

Na trati sú naplánované tri prémie pre najlepšieho šprintéra, vrchára a novinkou je tajná prémia. Štandardom je už dvakrát bufet na trati. Prvý bude pre pretekárov pripravený za obcou Červenica. V stúpaní na Dubník sa budú môcť pretekári osviežiť vodou a v obci Abranovce doplniť energiu banánom a nápojom.

 

Celkovo pretekárov čakajú tri stúpania s celkovým prevýšením do 11%, nepresahujúce dĺžku 5 kilometrov, čo by mohlo vyhovovať silovejším pretekárom. Hlavné stúpanie na konci s horskou prémiu je mierne, čo bude vyhovovať tempárom. Trať je vyznačená zelenou reflexnou farbou, pretína dve železničné priecestia s jedným dopravným obmedzením pred obcou Kokošovce v smere zo Zlatej Bane.

Počas hlavných pretekov bude prebiehať na Hlavnej ulici sprievodný program. Každoročne pre milovníkov šprintu je pripravená kilometrová trať priamo v centre mesta. Šprintéri si tak môžu zmerať sily a vyhrať zaujímavé ceny. Chýbať nebude ani najväčšia cykloEXPO prezentácia na východnom Slovensku. Návštevníci budú mať možnosť vidieť a vyskúšať si špičkové bicykle, kvalitné cyklooblečenie či výživové doplnky overené profesionálnymi športovcami.

 

Príchod prvého pretekára očakávame o 13.15 h., zhruba dve a trištvrte hodiny po štarte. Po obede pristúpime k vyhodnocovaniu jednotlivých disciplín, odmeňovaniu a dekorovaniu víťazov. Podujatie sa uskutoční za podpory a účasti predstaviteľov mesta PrešovPrešovského samosprávneho kraja. Záver podujatia ukončíme losovaním tomboly o atraktívne ceny od partnerov podujatia. Výťažok tomboly venujeme na nákup bicyklov a príslušenstva pre projekt ROTARY Prešov-Šariš bicyklov.

 

Pevne veríme, že naplníme všetky Vaše očakávania a 8. júla 2018 zažijete neopakovateľný cyklozážitok v metropole Šariša.

Tešíme sa na Vás!

(PR)

Novinky