Nový dizajn stránky

Do roku 2014 vstupuje stránka www.maratony.eu odetá do modernejšieho dizajnu a s vylepšenými technickými možnosťami. Oproti starej verzii sa jej obsah výrazne nezmenil, znova na nej nájdete kalendár s viac ako stovkou cestných amatérskych podujatí na Slovensku a v ďalších ôsmych susediacich aj vzdialenejších krajinách. Všetky podujatia, ktoré sa konajú na Slovensku, v Rakúsku, Českej republike a Maďarsku majú aj svoje vlastné podstránky, preteky v Taliansku, Francúzsku, Švajčiarsku, Poľsku a Slovinsku sú iba prelinkované na ich domovské stránky. V kalendári sú uvedené iba tie podujatia, u ktorých je už známy termín v roku 2014, ostatné sa budú priebežne dopĺňať.

Svoju vlastnú stránku má opäť aj Východ Road Liga, je na nej uvedený kalendár pretekov, súťažné pravidlá, výsledkové listiny …

Štandardnou súčasťou webu je táto stránka s aktualitami, s tipmi na ubytovanie v blízkosti niektorých pretekov, ako aj stránka, na ktorej by sa mali znova konať súťaže o grátis štartovné miesta.

Technickou novinkou je filter podujatí, ktorý sa nachádza nad hlavným kalendárom a ktorým sa dajú odfiltrovať preteky podľa ich typu, príslušnosti k lige a podľa krajiny. Po nastavení filtra je tento aktívny počas celej doby pobytu na ktorejkoľvek stránke tohto webu. Vo filtri má najvyššiu prioritu krajina, medzi typom podujatia a ligou platí spojenie „alebo“. Ak napríklad označíte možnosti „cyklistická jazda“ a „XCR Cup“, zobrazia sa všetky cyklistické jazdy a všetky podujatia XCR Cupu. Ak by ste ale označili ešte aj možnosť „Maďarsko“, tak sa zobrazí iba cyklistická jazda v Maďarsku, pretože XCR Cup sa koná v Českej republike.

Ďalšou novinkou je login/registrácia, cez ktoré sa môžete zaregistrovať a prihlasovať na stránku ako užívatelia. Iba registrovaní užívatelia majú možnosť pridávať svoje komentáre. Prvý komentár od každého užívateľa musí byť pred zverejnením odsúhlasený adminom, všetky ďalšie sa už zobrazia okamžite.

Komentáre sa dajú pridávať ku všetkým pretekom a aj na niektorých ďalších stránkach. Všetky podujatia je možné ohodnotiť hviezdičkou, na takéto hodnotenie nie je potrebná registrácia. Komentáre a hodnotenia zo starej stránky sa žiaľ nepodarilo preniesť, preto neváhajte doplniť aj svoje staršie postrehy k pretekom.

Nič na svete nie je dokonalé a platí to aj v tomto prípade. Nový systém stránky je síce modernejší, ale prejavuje sa trochu dlhším načítaním stránky, ktoré môže pri prvej návšteve presiahnuť 20 sekúnd. Nie som v tomto odborník, ale vraj by sa to malo postupne zlepšiť, tak vás chcem požiadať o trpezlivosť. Webmaster na stránke ešte stále pracuje a postupne ju optimalizuje.

Ak máte k stránke akékoľvek pripomienky alebo podnety, neváhajte ich poslať cez kontaktný formulár.

  2 COMMENTS
Novinky
  • martin7, 18.1.2014 9:26

    Předně děkuji ze opět je zde ucelený přehled cyklistických „podujatí“. Design stránek se mi více líbil ten původní ale i tento je ok. Důležité je že toto někdo dělá. Díky moc a mnoho šťastných kilometru v novém roce

  • HonzaSv, 9.1.2014 10:47

    Stránky konečně v provozu, už sem se nemohl dočkat. Konečně si můžu udělat závodní plán na tento rok. Nový vzhled stránek hodnotím velice pozitivně:-)

  • Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *